Kurumsal İş Birlikleri ve Referanslar

-A +A

Ulusal İş Birlikleri

Çeşitli programlar çerçevesinde benzer alanlarda faaliyet gösteren ulusal kuruluşlar olan Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, belediyeler, üniversiteler gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği faaliyetleri sürdürülmektedir.

Uluslararası İş Birlikleri

Enstitü gen mühendisliği ve biyoteknolojisi alanındaki gelişmeleri ve yenilikleri izlemek amacıyla diğer ülkelerin araştırma kurumları ve ilgili organizasyonları ile yakın işbirliği kurmakta, ikili işbirliği sözleşmeleri çerçevesinde projeler yürütmekte ve kurulan işbirliklerinin sürekliliğinin sağlanmasına önem vermektedir.

Uluslararası Üyelikler

GMBE, Türkiye'nin gen mühendisliği ve biyoteknoloji alanında uluslararası ilişkiler kuran ve sürdüren başlıca kuruluşudur. Üçüncü Dünya Bilimler Akademisi (TWAS)'nin Mükemmeliyet Merkezi olarak tescil edilmiştir. İtalya Trieste'deki Uluslararası Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (ICGEB)'nin Affiliye Merkezidir. Ayrıca, Enstitümüz 2005 yılına kadar Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü (EMBO)'nün ve EMBnet'in Türkiye Odak Noktası olarak hizmet vermiştir.