TÜBİTAK MAM “PROJE YÖNETİMİ VE BİYOTEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI”

-A +A

TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü ile BİLGİ Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü İşbirliğiyle “Proje Yönetimi ve Biyoteknoloji Çalıştayı” Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (GMBE) Bitki Biyoteknolojisi Stratejik İş Birimi ile BİLGİ Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü işbirliğiyle MAM’da 08 Mart 2019 tarihinde “Proje Yönetimi ve Biyoteknoloji Çalıştayı” gerçekleştirildi.

TÜBİTAK MAM GMBE Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin’in açılış konuşması ve Enstitü sunumu ile başlayan çalıştayda, TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Burak Barut tarafından ARDEB projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. BİLGİ Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Gülen tarafından ise “Proje Yazımı ve Yönetimi” konulu sunum gerçekleştirildi.

Çalıştayın öğleden sonraki “Bir Fikir Nasıl Ürüne Dönüştürülür?” başlıklı bölümünde, TÜBİTAK MAM GMBE’de yürütülen farklı projeler ile ilgili bilgiler verildi. Doç. Dr. Berrin Erdağ tarafından “Biyoteknolojik İlacın Dünü, Bugünü ve Yarını”, Doç. Dr. Fatıma Yücel tarafından “Hastalık Tanısında Kullanılan Kitler ve bu Kitlerin Geliştirilmesi”, Dr. Tolga Akkoç tarafından “Transgenik Farelerin Geliştirilmesi”, Doç. Dr. Selma Onarıcı tarafından “Transgenik Mısır Geliştirilmesi”, Dr. Birsen Cevher Keskin tarafından “Bitki Biyoteknolojisi Projeleri” ve Patent Destek Birimi Müdürü Gülsen Oksay tarafından “Patent Farkındalığı” başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.

Fotoğraflar

13.03.2019